Štěňata


Vrh C

Vrh B

Vrh A

Plánované vrhy

Březost potvrzena! Další dva vrh v naší CHS plánujeme na červen 2024. 

Jak vybíráme majitele?

Pokud máte zájem o štěňátko z naší CHS, prosím, neváhejte nás kontaktovat, i pokud v současné době štěňátka nemáme. 

U každého štěňátka dbáme na to, abychom mu našli rodinku, se kterou si povahově sedne. Pokud hledáte štěně na chov a výstavy, nejprve jej v cca 8 týdnech ohodnotíme, abychom určili jeho výstavní naděje. Pro ty, kteří hledají parťáka, budeme dbát na to, aby si životní styl budoucího majitele a povaha štěněte sedli - akčnímu budoucímu majiteli nenabídneme trošku línější štěndo a naopak. 

Výstavní štěně

Pokud plánujete se štěňátkem výstavy a chov a hledáte proto štěně výstavní kvality, je nutné nás oslovit předem. My Vás pak v 8 týdnech věku štěněte budeme kontaktovat, pokud se takové štěně ve vrhu objeví. Někdy je více top jedinců ve vrhu, někdy žádný. Štěně půjde domů s ohodnocením od chovatele, veterináře a s kupní smlouvou, která stanoví podmínky pro účast na výstavách. Požadujeme, aby takové štěně pravidelně chodilo na výstavy a reprezentovalo naši CHS. Na oplátku nabízíme chovatelský servis, rady na výcvik přímo na výstavy a je možné se domluvit i na tom, že štěně bude jezdit na výstavy s námi. V případě zájmu je možné štěně otestovat na genetická onemocnění, ještě než bude k odběru. 

Mazlíček

Pokud chcete čivavku jako rodinného parťáka, rádi Vám najdeme takového, se kterým se stanete nejlepšími přáteli do konce života. V 8 týdnech projdou všechna štěňata povahovými testy a na základě výsledků je spárujeme s budoucími majiteli. Chovatelský servis je samozřejmostí. S těmito štěňátky je bez problému možné se účastnit výstav, ale není to podmínkou. 

Nestandardní štěně

Občas se štěně narodí s nedostatkem, kvůli kterému není vhodné na výstavy ani chov. Nejčastěji se jedná o vadu skusu. Takové štěně je prodáno za odpovídající cenu. Také projde povahovými testy, ale v PP bude mít vyznačeno, že je nechovné. Nelze se s ním proto účastnit výstav. To jej ale neomezí v životě ani v dalších psích sportech. 

S čím jde štěně domů?

Každé štěně odchází do nového domova s:

 • kupní smlouvou
 • průkazem původu
 • pet pasem
 • čipem
 • odčervené a očkované úměrně věku
 • startovacím balíčkem (jídlo, hračky)
 • radami na prvních pár dnů v novém domově a ohledně výcviku a následné péče

Péče o štěňata

Naše štěňátka se od prvního dne snažíme připravit na to, aby mohla být skvělými parťáky pro budoucí majitele. Výzkumy ukazují, že první 3 měsíce a především 6-12 týden života jsou pro socializaci štěněte zásadní. 
 • Na všech štěňatech aplikujeme metodu brzké neurologické stimulace (Early Neurological Stimulation - ENS) během prvních tří týdnů života. Využíváme při tom našich zkušeností s tréninkem asistenčních psů. ENS pomůže štěněti od prvního dne rozvíjet hlavičku a zvládat i lehce nepříjemné situace. Štěňátka také od 3. dne života vystavujeme různých pachům v rámcí Early Scent Introduction (ESI). Studie prokázaly, že aplikace těchto dvou metod na štěnátka vede k lepším sociálním schopnostem a vyššímu sebevědomí štěňat pozorovatelným již v 5 týdnech života. 
 • Štěňata jsou socializována. Po celou dobu u nás je vystavujeme různým hlukům a pachům a učíme je, že hlasité zvuky jsou skvělé a znamenají odměnu. Tímto se snažíme předejít bázlivosti. 
 • Po prvním očkování zveme sousedy, známé i zájemce o štěňata na návštěvy. Štěňata tímto učíme být s cizími lidmi a předejít tak strachu z nového prostředí. To jim pomůže při adaptaci v novém domově. Zveme na návštěvu i pejsky, u kterých víme, že jsou 100% zdraví, aby se štěňata seznámila i s jinými pejsky než se členy domácnosti. 
 • Pro naše výstavní naděje organizujeme výstavní tréninky od 6 týdnů. Učíme je stát na stole a chodit na vodítku, ještě než odejdou do nových domovů. 
 • Pokud je štěně exportováno a zůstává u nás do věku skoro 4 měsíců, postaráme se o jeho výcvik a socializaci, než bude připravené vycestovat. 

Kolik stojí čivava?

Otázka ceny je jednou z nejčastějších. Je nutné si uvědomit, že pejsek tu s Vámi bude dalších 15 let. Při koupi je nutné nejen zvážit, jestli je kupní cena pro Vás příznivá, ale i to, jestli jste schopni pokrýt výdaje například na veterinu, které často kupní cenu přesáhnou, pokud se pejskovi něco stane. 

Cena štěněte v naší CHS v kvalitě mazlíček, dle výše uvedeného popisu, se pohybuje kolem 30-40 tisíc. Výstavní štěňata pak v rozmezí 40-60 tisíc. Nestandardní štěňata mají cenu sníženou dle vady, většinou kolem 15-20 tisíc. 

Cena každého štěněte se liší dle spojení (kvalita matky a otce, jejich úspěchy, kupní cena atd). Pro cenu specifického štěňěte nás prosím kontaktujte.