Right Royal Chihuahuas

Jsme chovatelská stanice založená v roce 2022. V současné době naši smečku tvoří dvě fenky čivav, jeden pes a chůvička zlatý retriever. 

Nejsme profesionální CHS a ani se neživíme prodejem štěňátek - naši psi jsou členové rodiny, se kterými si užíváme společné chvíle na výstavách a jednou za rok plánujeme mít štěňátka. 

Mou první čivavou je Hermione Minha Alegria (Mia). Díky ní jsem propadla lásce právě k tomuto plemeni - čivavy jsou malé vzrůstem, ale velké osobností. Díky Mie jsem objevila kouzlo a atmosféru výstav. Mimo jiné se věnujeme sportovní kynologii a přípravě na canisterapeutické zkoušky. Po Mie brzy přibyla do rodiny fenka Misty Meadow's Don't Drive Me Mad (Ela) a v únoru 2022 také pejsek Dreamy for Right Royal s Lipetskih Ozer (Dimi). 

Kynologii se věnuji již od dětsví. Se svou první fenkou zlatého retrievera Bellou jsem složila canisterapeutické zkoušky a věnovala se terapii v léčebnách dlouhodobě nemocných, stacionářích a domovech důchodců. Druhá fenka Grace šla v jejích stopách, s kariérou canisterapeuta v Thomayerově nemocnici. 

Kromě výstav se také věnuji výcviku asistenčních psů. Absolvovala jsem 2 stáže v USA u spolku Susquehanna Service Dogs, kde jsem se jako stážista podílela na pokročilém výcviku psů pro speciální potřeby klientů, vedení lekcí pro mladé psy a chovném programu. Zde jsem se naučila výcvik pomocí operantního podmiňování a clicker tréninku, který používám na nácvik všech dovedností. 

U čivav je cílem chovu získat zdravé, povahově stabilní a výstavně úspěšné jedince, kteří budou hrdými představiteli tohoto plemene. 

Aby bylo možné chov čivav posunout dál, aktivně se vzdělávám a sbírám informace o tomto plemenu i o chovu obecně. Účastnila jsem se například těchto seminářů:

  • 6 měsíční kurz genetiky psů se závěrečnou zkouškou
  • Chihuahua očima Francesco Cochetti
  • Chihuahua Roundtable diskuze pořádaná International Chihuahua Club
  • Chihuahua Handling seminář pořádaný International Chihuahua Club